STOPNIE DREWNIANE NA BETON

STOPNIE DREWNIANE NA BETON

Masz już schody betonowe i lubisz drewno we wnętrzu? Proponujemy położenie stopni drewnianych bez podstopnic. Stopnie drewniane proponowane przez nas są wykonane z solidnej klejonki drewnianej wytwarzanej w naszym zakładzie stolarskim.

Drewno jaki proponujemy na stopnie to:

dąb, jesion, wiąz, dąb przemysłowy.

Jesion

Dąb

Dąb przemysłowy

Wiąz

Galeria produktu

Czym obłożyć schody betonowe?

schody betonowe i co dalej?

Jak wykończyć schody betonowe.

Klienci często pytają jaki materiał zastosować do obłożenie betonowych schodów. Przedstawiamy dwie propozycje z ich zaletami. Jedną z nich jest obłożenie schodów blachą ryflowaną, zaś drugą zastosowanie drewnianych stopni.

Właściciele nowych domów stają często przed dylematem jak wykończyć schody betonowe. Surowy beton z jakiego wykonane są schody w ich wnętrzach ogranicza wybór do zastosowania obłożenia schodów. Decyzja co do pokrycia schodów może być nie lada wyzwaniem, w którym należy zmierzyć się z indywidulanymi preferencjami oraz wziąć pod uwagę wytrzymałość materiałów oraz przyjazność użytkowania.

Jednym ze sposobów obłożenia schodów jest zastosowanie metalu – np. blachy ryflowanej.

Metal daje bardzo duże możliwości w kwestii doboru kolorystyki – można pomalować go w kolorze z palety RAL. Nie bez znaczenia jest bezpieczeństwo korzystania z takich schodów. Blacha ryflowana jest antypoślizgowa, co minimalizuje ryzyko ześlizgnięcia się ze schodów. Jest to odważna propozycja zarówno do połączenia parteru z piętrem ale dobrze sprawdzi się w przypadku schodów do piwnicy.

 Ciekawym sposobem wykończenia schodów betonowych w trwały i ciepły sposób jest zastosowanie drewna tylko na stopniach. W tej propozycji podstopnice można pomalować lub wykończyć płytą z laminatu lub płytkami, dzięki czemu podniesie się trwałość. 

Niekwestionowana zaletą zastosowania drewna na stopniach jest uzyskanie efektu kontrastu pomiędzy stopniem a podstopnicą, co daje interesujące możliwości aranżacyjne.

Zalety w punktach stopni drewnianych na beton i blachy ryflowanej.

666330478